Adım Adım Sınav Nedir?

Adım Adım Sınav Nedir?

Adım Adım Sınav Türkiye’nin ilk ve tek Online Sınav Platformudur. Öğrenciler hazırlanan takvime göre yıl boyunca 2. Sınıftan 8. sınıfa kadar uygulanacak olan Ücretsiz Türkiye Geneli Deneme Sınavları’na katılarak ülke genelindeki sıralamasını, eksikliklerini ve gelişim grafiğini görebilirler, sınavlarda uygulanan soruların çözüm videolarını izleyebilirler.

Öğretmenler ve öğrenci velileri de sistemin sunduğu detaylı dijital karne yoluyla öğrencilerinin eksik yönlerini ve girmiş oldukları tüm sınavlardan elde edilen istatistiğe göre sistemin öğrenciler hakkında vereceği önerileri görme fırsatı bulabilecekler.

Örnek Dijital Karnemizi İncelmek İçin Tıklayınız

Uygulanacak olan deneme sınavlarının soruları uzman öğretmen kadrosunun özverili çalışmalarıyla yeni müfredat programına tam uyumlu olarak hazırlanmıştır. Eğitim ve öğretim yılı başında hangi sınıf düzeylerinde kaç tane sınav yapılacağı, sınavların tarihleri ve bu sınavlarda çıkacak soruların hangi kazanımlardan oluşacağı takvim kısmında ilan edilmiştir.

Sınav Takvimimize Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yeni nesil ölçme ve değerlendirme sistemi olan Adım Adım Sınav yıl boyunca öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yanında.

Geleceğe hep birlikte adım adım…

Hemen kayıt olup ücretsiz sınavlara katılabilirsiniz.

Neden Adım Adım Sınav

Gerçek sınava yakın ülke sıralamanızı görebilirsiniz

Yıl içinde yapılan birçok sınavla eksiklerinizi tespit edebilirsiniz.

Detaylı dijital karneyle uyguladığınız tüm sınavlar sizin yerinize analiz edilir ve size sadece sistemin önerilerini uygulamak kalır.

Ülke çapında hangi soru tiplerinin daha çok ya da daha az çözüldüğünü, en başarılı iller,okullar ve öğrencileri görme fırsatı