Blog Yazılarımız

Detaylı Dijital Karne Nasıl Yorumlanmalıdır?

Paylaş:

Türkiye geneli gerçekleştirilecek olan her deneme sınavı sonrası sınavımıza katılan öğrencilerimize dijital karneler verilecektir. Bu dijital karnede nelerin olduğuna ve bunların nasıl yorumlandığına beraber göz atalım.

Sorulan soru sayısı, sınava giren öğrencimizin bu sorulara verdiği doğru ve yanlış cevap sayıları ile net sayısı ve puanı özet olarak sunulmaktadır.

Detaylı dijital karnede her ders ayrı ayrı tablolarda detaylı bir şekilde analiz edilmiştir. Her tablo üzerinde o tablonun hangi derse ait olduğu belirtilmiştir.

Sınavda sorulan soruların hangi kazanıma ait olduğu kazanım numaraları ile gösterilmektedir. Kazanım numarası üzerine tıklayıp kazanıma, kazanımın açıklamasına ve soruya ulaşılabilir.

 

Sınavda sorulan sorulardan her biri için katılımcının verdiği yanıtın doğru olup olmadığı ayrı ayrı verilmiştir. Bu kısımda “D” sorunun doğru yanıtlandırıldığını, “Y” sorunun yanlış yanıtlandırıldığını ve “B” sorunun boş bırakıldığı anlamına gelmektedir.

Sorulan soruların her biri için katılımcılardan kaçta kaçının doğru olarak cevap verdiği ayrı ayrı gösterilmiştir. Örneğin bu oran 3/5 ise bu katılımcılardan 5’inin bu soruyu çözdüğünü ve 3’ünün doğru yanıt verdiğini gösterir.

Sınava katılan öğrencimiz önceki deneme sınavlarında aynı kazanımdan sorulmuş sorulara vermiş olduğu cevapların doğru ya da yanlış olduğunu görebilmektedir. Daha önceki sınavda bu kazanımdaki sorulara doğru yanıt verdiyse tik, yanlış yanıt verdiyse çarpı işareti olacaktır. Böylece öğrencimiz tek bir karne ile genel durum hakkında fikir sahibi olabilmektedir. 

Detaylı dijital karnede okul, il ve ülke genelindeki katılımcı sayıları verilmektedir. Sınava giren öğrencimiz katılımcılar arasında kaçıncı sırada olduğunu görebilmektedir.

Arkadaşlarınızı Davet Edin Daha Çok Öğrenci Arasındaki Yerinizi Öğrenin!

www.adimadimsinav.com adresinden ne kadar çok kullanıcı haberdar olursa öğrencilerimiz o kadar çok kişi arasındaki yerini öğrenme fırsatı bulacak.  Böylece öğrencilerimiz gerçek sınavda ortaya çıkacak sonucu aylar öncesinden görebilecek.

Siz de detaylı dijital karnenizi siteye giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan “Sınavlarım” kısmına tıklayıp açılan sayfadaki “Karne Detayı” butonuna tıklayıp görebilirsiniz.